Haber

AFAD’dan “Deprem Anı Ülke Tatbikatı”

Tatbikattan görüntüler

Tahliyeden görüntüler

Dua okunması

Vali Ekrem Canalp’ın açıklaması Batman’da AFAD tarafından “Deprem Anı Ülke Tatbikatı” gerçekleştirildi. Vatandaşlar bulundukları yerde tatbikata katılırken Batman Valiliğinde de tatbikat yapıldı.

Tatbikata AFAD grupları, Kızılay Gönüllüleri, UMKE, ANDA Arama Kurtarma Takımı, İHH Arama Kurtarma Takımı, Batman İtfaiyesi Takımı katıldı.

18.57’de cep telefonlarına ileti gelmesiyle başlayan tatbikatta takımlar çök, kapan, tutun hareketlerini yapıp akabinde tahliye süreci gerçekleştirdi.

Tatbikat sonrası Batman Müftüsü Nihat Kök, dua etti.

Tatbikat sonrası açıklama yapan Vali Ekrem Canalp, tatbikatın zelzele anında insanların hangi davranış kodlarıyla hareket etmesine ait çok hoş bir bilinçlendirme faaliyeti olduğun söyledi.

Canalp, “Bizler ümit ediyoruz ki milletimiz, vatanımız bir daha asla depremlerle afetlerle yüz yüze kalmasın. Ancak şunu da bilmek zorundayız depremler afetler meydana geldiği zaman da buna yönelik depremin afetin öncesinde alınması gereken tedbirleri deprem anında alınması gereken tedbirleri ve deprem afet sonrası alınması gereken tedbirleri de dört dörtlük hepimiz uygulamakla mükellefiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu