Haber

Katar, Ukrayna’ya 100 Milyon Dolarlık Yardım Tahsis Edecek

Ukrayna Başbakanı Denis Shmigal, Katar’ın insani yardım çalışmaları kapsamında Ukrayna’ya 100 milyon dolar tahsis edeceğini bildirdi.

Shmigal, sosyal medya hesabından Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile görüştüğünü paylaştı.

Görüşmede Al Sani’nin Ukrayna’ya insani yardım olarak 100 milyon dolar tahsis edeceklerini belirttiğini kaydeden Shmigal, “Bu para sağlık, eğitim, insani mayın temizleme, diğer önemli sosyal ve insani projelerin onarımı için kullanılacak” dedi. sözünü kullandı.

Shmigal, Karadeniz tahıl işletmesinin yeniden faaliyete geçmesinin değerli olduğunu vurguladıklarını ve Ukrayna’dan tahıl sevkiyatlarına devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’in barış formülünü ayrıntılı olarak ele aldıklarını kaydeden Shmigal, “Katar’a, Rusya’nın yasadışı yollardan aldığı ve topraklarında tutmaya devam ettiği Ukraynalı çocukların iadesine aracılık etme isteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” terimini kullandı.

Shmigal, Hükümetlerarası Ekonomik, Ticari ve Teknik İşbirliği Komitesi çerçevesinde yakın işbirliği yapma ve yüksek teknoloji ve dijitalleşmeden içme suyu teminine kadar çeşitli alanlarda çalışacak uzmanlaşmış kümeler ve komiteler kurma konusunda anlaştıklarını kaydetti. Ukrayna’nın ihtiyaç duyulan bölgeleri.

haber-hani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu