Ekonomi

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altında, Yükseliş Bekleniyor

Kripto para dünyası son haftalarda yeniden hareketlenmeye başladı. En yüksek zirvesinden uzak olmasına rağmen Bitcoin fiyatı 30.000 doların biraz altında seyrederek merak uyandırdı. Ancak çeşitli göstergeler yakın gelecekte keskin bir yükselişe işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı 30 bin dolara ulaştı

İlgili Makaleler

Kripto para piyasasındaki son bilgilere göre Bitcoin 29.450 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 3’ten fazla değer kazanarak birçok büyük altcoin’i geride bıraktı. Üstelik son haftada yüzde 10 büyümeyi başardı.

Analistlerin yorumlarına göre Bitcoin fiyatında potansiyel bir kırılma yaşanabilir. Son dönemdeki bant genişliğindeki daralma, çok kısa vadede volatilitenin artacağına işaret ediyor. Bu, popüler kripto para biriminde büyük bir sıçrama yaratabilir.

123213212

Kazançları artırabilecek bir diğer faktör de ABD’li düzenleyicilerin ilk Bitcoin ETF’sini onaylamasından geliyor. Bölüm analistleri onayın 2023 sonuna doğru gerçekleşeceğini söylüyor. Bilmeyenler için ETF, bir grup farklı varlığı temsil eden ve borsada işlem gören bir yatırım aracıdır.

ABD’den gelen kararın ardından Bitcoin’in 50 bin doları aşabileceği iddia ediliyor. Bu öngörü altın ETF yatırımcıları ve ABD’li danışmanların yatırımlarıyla mümkün olacak gibi görünüyor.

Bitcoin 30.000 dolara yaklaşırken kripto para korku endeksi de nötr seviyesine ulaştı. Tüm bunların karşılığında tanınan kripto paranın artması da mümkün görünüyor.

Not: Bu yazıdaki bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu