Haber

Ankara’da eşini 32 yerinden bıçaklayarak öldüren sanık için akıl sağlığı raporu istendi

Ankara’da tartıştığı eşi Funda Koyuncu’yu 32 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü teziyle yargılanan Recep Koyuncu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumundan rapor istendi.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle tutuklu yargılanan sanık Koyuncu’nun Ankara 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davaya devam edildi.

Mahkeme heyeti lideri, evvelki celse alınan orta karar gereği dava belgesine gelen evrakı okudu, akabinde buna ait taraflara kelam verdi.

Eşinin yaklaşık 7 yıl kanser tedavisi gördüğünü, bu nedenle ortalarında yakınlaşma olmadığını, buna karşın çocuk sahibi olduklarını belirten sanık Koyuncu, “Bu duruma ilişkin tereddütlerimi paylaştığımda eşim, ‘Aldığın ilaçların etkisiyle birçok şeyi unutuyorsun’ diyordu. Ben de ona inanıyordum.” dedi.

İlerleyen süreçte eşinin tavrından şüphelenmesi üzerine çocuğu DNA testine götürmek istediğini söz eden Koyuncu, “Olay tarihinde bu nedenle tartışmaya başladık, çocuğu götürmemi istemedi. Bu esnada çocuğun babasının benim olmadığımı söyledi. Açıkçası sonrasını hatırlamıyorum, psikolojik tedavi gördüğüm ilaçların etkisiyle ne yaptığımı da bilmiyorum.” savunmasını yaptı.

Sanık avukatı Betül Aydede de müvekkilinin kullandığı ilaçların tesiri nedeniyle olay günü yaşanılanları tam olarak hatırlayamadığını öne sürdü.

Aile mahkemesinde görülmesine devam dilen “soybağının reddi” davası sonucunda çocuğun babasının müvekkilinin olmadığının ortaya çıktığını aktaran Aydede, “Olay günü tartışmaya konu olan bu durumu maktulün de dile getirmesi üzerine müvekkilim haksız tahrik altında kalarak eylemi gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda müvekkilim lehine olan hükümlerin uygulanmasını talep ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise sanığın üst sondan cezalandırılmasını talep etti.

Beyanların akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, aile mahkemesinin belgesine giren DNA tespitinin bir örneğinin istenmesini ve sanığın akli istikrarının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İsimli Tıp Kurumuna gönderilmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Ağırlaştırılmış müebbet mahpusu isteniyor

İddianamede, 7 Ocak’ta Keçiören Şenlik Mahallesi’nde, Funda Koyuncu ile tartışan sanığın daha sonra eşine bıçakla saldırdığı belirtiliyor.

Bu esnada hata aletinin kırılması üzerine sanığın mutfaktan ikinci bıçağı alarak hareketine devam ettiği aktarılan iddianamede, maktulün 32 yerinden bıçaklanarak olay yerinde hayatını kaybettiği aktarılıyor.

Bu kapsamda, sanık Recep Koyuncu’nun “eşi kasten öldürmek” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu